גברים ממאדים ונשים מנגה


כמה פעמים שמעתם את השיחות האלו שמקטלגים את הגברים כקשוחים ושוביניסטים ואת הנשים כרכות ובלתי נדלות, וכמה קשה למצוא זוגיות בגלל ההבדלים התהומיים..

האים באמת הקטלוג הזה של השונות עושה לנו טוב? לא נראה לי. נכון. הרבה סטנדאפיסטים עשו על זה קריירה, אבל האים עצרתם רגע לבדוק מה זה עושה לנו?

אני מצאתי את עצמי מסתכלת על תוכניות סיטקום (קומדיה) שהנושא המרכזי שלהן הוא ההבדל בין גברים ונשים. כמה תסכול יש שם!! וזה נועד להצחיק? מועצמות שם אמונות חוסמות כמו: ♦ בתוך השלם מאבדים את היחיד ♦ לא משנה כמה זה נראה טוב מבחוץ אף פעם לא יודעים איך זה מבפנים. ♦ תמיד יש צד אחד שהוא יותר חזק ודומיננטי ובא על חשבון האחר..

יש בזה משהו מעט צורם בעיניי. אולי אפילו מאד צורם. אני עוד לא שמעתי מי שמחזיק מהשוני בינינו משהו מעצים וזה אפשרי. למשל, אם נאמין ש: ♦ בן הזוג מראה לנו מה כדאי לתקן, לשנות.. ♦ היחד הוא כוח עצום ויכול להיות בשותפות ללא כוחניות, ♦ קונפליקטים חיצוניים סה"כ משקפים לנו קונפליקטים פנימיים והנה לנו הזדמנות לראות זאת.. ועוד.. כל ההתייחסות לשוני בין המינים יקבל משמעות אחרת.

כשאני מביטה על ההבדלים בין נשים וגברים אני נהנית: אני נהנית לראות איך יחד אפשר לצעוד ולהרגיש תמיכה. ♦ לראות שאיפה שלצד אחד כואב לצד השני קל יותר והוא יכול למצוא איך לעודד ולהקטין את הכאב. ♦ לראות שהיכן שעבור צד אחד לא מובן או סתמי הצד השני יכול להעשיר ולהבהיר. ♦ לראות שאיפה שאצל אחד יש דברת, השני מרגיע עם השקט ♦ לראות שכאשר צד אחד

נתקע ונאלם לצד השני יש מילים ויכולות להזרים ולהניע ועוד....

אז נכון. גבר ואישה בנויים אחרת פיזית, נפשית, רגשית ומנטלית. אפשר לחגוג את זה. זה מצע מקסים לשיתוף פעולה פורה, העצמה והתחדשות פנימית. אז.... תאפשרו אחד לשנייה להיות מי

שאתם, תעצימו את

האהבה והשותפות ותודו על הביחד עם השוני והדמיון

לקביעת פגישה צלצלי 052-4835261 או צרי קשר

בברכת יחד מאוחד ומפרה סוזאן נגיהות אור

קטגוריות פוסטים
פוסטים אחרונים